niedziela, 18 października 2015

[4] Piksele

Tytuł oryginalny: Pixels
Tytuł: Piksele
Reżyser: Chris Columbus
Rok premiery: 2015
Czas trwania: 106 min

Hej wszystkim :) Na tym filmie, w kinie byłam prawie 3 miesiące temu, ale musiałam obejrzeć go jeszcze raz, że by cokolwiek o nim napisać.


Kultowi bohaterowie gier lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powracają. Pac-Man, wielki goryl Donkey Kong, kosmici ze "Space Invaders" najdą Ziemię z kosmosu cyberprzestrzeni. Pamiętacie jak chcieliście ich ustrzelić? Teraz wezmą odwet. Nawet pozytywni bohaterowie gier przejdą przemianę i staną się super złoczyńcami, których jednym celem jest zamienienie świata w piksele. Ludzkość znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, znikną miasta, a na ulicach będzie grasował pożerający wszystko wielki Pac-Man. Jeśli myślicie, że macie siedem żyć... Na ratunek światu przyjdzie szkolny kolega prezydenta Stanów Zjednoczonych (Kevin James) - mistrz gier komputerowych sprzed lat, dziś instalator kablówki Sam Brenner (Adam Sandler).

Szczerze, spodziewałam się czegoś lepszego, ale czy ten film jest taki zły, jak ludzie piszą?
Po części muszę się zgodzić. Fakt, "Pikselom" daleko do dobrego filmu, przy którym będziecie się świetnie bawić albo który polecicie znajomym, ale kiedy już się go ogląda nie jest taki zły... . Przy niektórych scenach można się pośmiać, albo przynajmniej uśmiechnąć. Fabuła jest po jakimś czasie przewidywalna, ale jednak trochę wciąga. Jako że gra tutaj Adam Sandler, liczyłam na coś wiecej. Twórcy nie wykorzystali wielu możliwości: powinno być więcej scen, z wykorzystaniem tych postaci z gier, takich jak zadanie z Pac-Man'em. Ścieżka dźwiękowa minimalnie ratuje film, jest świetnie dobrana.

Więc podsumowując: Wiele osób bardzo krytykuje ten film, ale nie jest on taki zły. Nie jest to film który każdy powinien obejrzeć, ale można.. nawet na odmóżdżenie. :)

Pozdrawiam, Madzia <3

Ocena: 6/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz