niedziela, 24 września 2017

[22] Oddam Ci słońce

🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄📷✏🌞🔭💄

Tytuł: Oddam Ci Słońce
Tytuł oryginalny: I'll Give You the Sun
Autor: Jandy Nelson 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 374

JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫👫

NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…
~lubimyczytac.pl

Oddam Ci słońce to powalająca z nóg historia, w której nie zawsze wszystko dzieje się tak jak chcą tego bohaterowie. Wiele zwrotów akcji, zaskoczenia, a nawet łez czeka czytelnika. Autorka świetnie opisała osobowości bohaterów, nie tylko tych głównych. Więź rodzinna, relacje między nimi, najczęściej te negatywne. 

Jandy Nelson stworzyła przepiękną opowieść o dwójce rodzeństwa, które dorastając, trochę się w życiu pogubiło i przez kłamstwo, które potrafi mieć tragiczne skutki, trudno im "wrócić na odpowiednią ścieżkę".

Słyszałam wiele o tej książce, ale moim zdaniem, ŻADNA recenzja nie jest w stanie opisać tego co czułam, czytając tą opowieść.

Wiem, że niektórzy określają Oddam Ci słońce jako "artystyczny bełkot", ale własnie te, lekko dziwne na pierwszy rzut oka, fragmenty pozwalały mi na wniknięcie w myśli bohatera i zrozumienie go lub sytuacji, w której się znajdował.

Do Jude i Noaha bardzo się przywiązałam, od samego początku do końca, żadne z nich mnie nie irytowało,a nawet śmiem twierdzić że stali się jednymi z moich ulubionych bohaterów w książkach.

Jandy Nelson trafia do moich ulubionych autorów i mam nadzieje że uda mi się jeszcze kiedyś wrócić do tej cudownej historii.

Ocena:
10/10

Pozdrawiam, Madzia <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz